välfärd envis studio ljusstake mässing kronor auktion kanal underrättelse förnybara resurser

LJUSSTAKE, Mässing, 1800-tal H. 14 cm L. 21.5 cm – Auktionshuset i Örebro AB

Ljusstake, mässing, "Slingan", Josef Frank, Firma Svenskt Tenn. Samfraktas  ej. - second hand | Myrorna

PAR LJUSSTAKAR MÄSSING SKULTUNA BRUK No 12, 12CM (ENA FOTEN NGT BUCKLIG,  NGT REPIGA, LJUSMANSCHETTER SAKNAS) STÄMPLADE "SB" MED KRONA, TILLV.  1860-1870 - Göteborgs Pantbank

Ljusstake REENA, antik mässing - Wikholm form - Hemlängtan.com

Ljusstake Klong Constella mässing

Ett par, GUSUM, mässing. Höjd: 9,5 ca. Auktionen avslutas den 21 december  2020 och just nu är priset 900 kr | Ljusstakar, Auktion, Mässing

LJUSSTAKE, mässing, 1700-tal | Auktion olsensauktioner.se

Visa avslutad auktionsvara :: Pantbanken Sverige

LJUSSTAKE 2ST, mässing
LJUSSTAKE 2ST, mässing

Visa butiksvara :: Pantbanken Sverige

NATTLJUSSTAKAR, 1 PAR. Mässing Skultiuna. Ljusstake mässing. H. 11 cm.  resp. 14,5 cm. – Auktionshuset i Örebro AB

Ljusstake - Sikö Auktioner
Ljusstake - Sikö Auktioner

Ljusstake, mässing, 1800-tal. Höjd: 16 cm. Metropol - Auktioner i Stockholm  och på nätauktion med konst och inredning -

Ljusstake i mässing Malm och ljusstakar Skultuna "Rosen" 1 par -  Eskilstunaauktionsverk

SLM 2197 - Ljusstake av mässing med åttkantig och dekorerad fotplatta -  Sörmlands museums samlingar

Ljusstake, mässing, Skultuna - second hand | Myrorna

Ljusstakar mässing - Stockholms Auktionsverk

1par ljusstakar i mässing (1112894) - Hitta auktioner på BidPal

Björnssons Auktionskammare
Björnssons Auktionskammare

LJUSSTAKAR, ett par, mässing, Skultuna bruk No.52

Fyndade ljusstakar på auktion | Barnebys Magazine

SKULTUNA Ljusstakar 1 par Nr 13, mässing. H 15 cm. Ljusstake Nr 24 Skultuna  H 11 cm. – Auktionshuset i Örebro AB

Ljusstake allmoge - Stockholms Auktionsverk