Fåtölj, 1950-tal, mahogny, slitage, skador. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
BRUNO MATHSSON, "Pernilla 69", fåtölj och fotpall, stomme av böjträ i bok, klädsel i svart skinn, Dux
BRUNO MATHSSON, Fåtölj med fotpall ”Pernilla”, Dux. Stomme i trä och klädsel i svart skinn. – Auktionshuset i Örebro AB
Fåtölj, Erik Wörtz, 'Kolding'Teak/skinn, för IKEA, 50-tal. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 3291
KRISTIAN VEDEL. "Modus", fåtölj med fotpall, Søren Willadsen, Danmark, 1960-tal, jakaranda, klädda i svart skinn. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet