Bruno Mathsson, fåtölj med fotpall, "Pernilla 2", Firma Karl Mathsson, daterade 1964 och -65. - Bukowskis
HANS J WEGNER. "CH 25", fåtölj, för Carl Hansen & Søn, stomme i ek, flätad sits i papperssnöre, brickmärkt, samtida tillverkning, modellen formgiven på 1950-talet. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet
Fåtölj, Yngve Ekström (1913-1988), Laminett, Skandiform, skiktlimmat trä, flätad sadelgjord, brännmärkt. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 8253
Fåtölj, Flätad rotting. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
Fåtölj + fotpall, Bruno Mathsson (1907-1988), Pernilla, Flätad skinn, 1964. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 5544