Fåtölj med linnegjord. Modell Eva låg. Brännsign. Bruno Mattsson Made in Värnamo 1993. – Auktionshuset i Örebro AB
Fåtölj, Eva, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Sadelgjord, slitage. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -